Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Xiaomi Mi 10’un Merakla Beklenen Global Lansman Tarihi Açıklandı

Corona virüsü yüzünden iptal edilen MWC 2020 sonrası Xiaomi Mi 10 ailesinin global lansmanı hakkında ilk defa bilgi verdi. Buna göre akıllı telefonlar, mart ayının sonunda küresel çapta tanıtılacak.

Son dönemlerin en formda akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, geçtiğimiz şubat ayının ilk yarısında merakla beklenen yeni Mi 10 serisini resmen tanıtmıştı. Çin’de yapılan bu lansmanla birlikte telefonlar da yalnızca Çin’de piyasaya sürülmüş ve telefonların global lansmanı merakla beklenir olmuştu.

Normal şartlar altında Xiaomi, yeni Mi 10 serisinin tanıtımını Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliğinde yapmayı planlıyordu. Bu noktada işler planlandığı gibi gitmedi ve etkinlik, tüm dünyayı tehdit eden Corona virüsü yüzünden iptal edildi. Bu yüzden Xiaomi de diğer pek çok teknoloji firması gibi global lansmanını ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldı.
 

Mi 10 serisinin global lansmanı için şimdiye dek sessizliğini koruyan Xiaomi, nihayet bugün somut bir adım attı ve telefonların tanıtım tarihindeki sır perdesini araladı. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan duyuru, 27 Mart 2020 tarihini işaret ediyor. Yapılan paylaşımda Xiaomi Mi 10 serisinin lansman etkinliği doğrudan işaret edilmese de ‘#Mi10’ ve görselde yer alan ‘10’ tasarımı, hayranların gerekli mesajı almasına yetiyor.

Atılan tweet'te çok fazla detay bulunmuyor, bu yüzden Xiaomi Mi 10 cihazların ne zaman satışa çıkacağını henüz tam olarak bilmiyoruz. Bununla birlikte artık çok fazla beklemeyeceğimizi de varsayabiliriz. Son olarak Xiaomi’nin dünyanın dört bir yanına canlı yayın yapacağı ürün tanıtımı; şirketin resmi Twitter, YouTube ve Facebook hesaplarından yayınlanacak.

Yükleniyor...